2220Y1K00152FCT
Mfr.Part #
2220Y1K00152FCT
Description
CAP CER 1500PF 1KV C0G/NP0 2220
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Packaging :
C0G NP0 1B
Published :
Datasheets
2220Y1K00152FCT
Knowles Syfer 2220Y1K00152FCT
FlexiCap™ 1500pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K00152FCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y1K00152FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm