2220Y1K00124JXT
Mfr.Part #
2220Y1K00124JXT
Description
CAP CER 0.12UF 1KV X7R 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
0.12μF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220Y1K00124JXT
Knowles Syfer 2220Y1K00124JXT
FlexiCap™ 0.12μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K00124JXT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2220Y1K00124JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm