2220Y1K00101JCT
Mfr.Part #
2220Y1K00101JCT
Description
CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 2220
Capacitance :
100pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y1K00101JCT
Knowles Syfer 2220Y1K00101JCT
FlexiCap™ 100pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1K00101JCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y1K00101JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm