2220Y1000823MXT
Mfr.Part #
2220Y1000823MXT
Description
CAP CER 0.082UF 100V X7R 2220
Voltage - Rated :
100V
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.082µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y1000823MXT
Knowles Syfer 2220Y1000823MXT
FlexiCap™ 0.082μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1000823MXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2220Y1000823MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm