2220Y1000822GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y1000822GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8200PF 100V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
8200pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2220Y1000822GCT
Knowles Syfer 2220Y1000822GCT
FlexiCap™ 8200pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1000822GCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2220Y1000822GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm