2220Y1000820GCT
Mfr.Part #
2220Y1000820GCT
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Capacitance :
82pF
Datasheets
2220Y1000820GCT
Knowles Syfer 2220Y1000820GCT
FlexiCap™ 82pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1000820GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y1000820GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm