2220Y1000684JXT
Mfr.Part #
2220Y1000684JXT
Description
CAP CER 0.68UF 100V X7R 2220
Capacitance :
0.68µF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y1000684JXT
Knowles Syfer 2220Y1000684JXT
FlexiCap™ 0.68μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1000684JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y1000684JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm