2220Y1000683KXT
Mfr.Part #
2220Y1000683KXT
Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.068μF
Datasheets
2220Y1000683KXT
Knowles Syfer 2220Y1000683KXT
FlexiCap™ 0.068μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1000683KXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y1000683KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm