2220Y1000563KCT
Mfr.Part #
2220Y1000563KCT
Description
CAP CER 0.056UF 100V C0G 2220
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
0.056μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y1000563KCT
Knowles Syfer 2220Y1000563KCT
FlexiCap™ 0.056μF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1000563KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y1000563KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm