2220Y1000562FCT
Mfr.Part #
2220Y1000562FCT
Description
CAP CER 5600PF 100V C0G/NP0 2220
Tape and Reel (TR)
Published :
Capacitance :
5600pF
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y1000562FCT
Knowles Syfer 2220Y1000562FCT
FlexiCap™ 5600pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1000562FCT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2220Y1000562FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm