2220Y1000561JCT
Mfr.Part #
2220Y1000561JCT
Description
CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
560pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y1000561JCT
Knowles Syfer 2220Y1000561JCT
FlexiCap™ 560pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1000561JCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y1000561JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm