2220Y1000473JXT
Mfr.Part #
2220Y1000473JXT
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.047µF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220Y1000473JXT
Knowles Syfer 2220Y1000473JXT
FlexiCap™ 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1000473JXT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
2220Y1000473JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm