2220Y1000472KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y1000472KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
4700pF
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2220Y1000472KCT
Knowles Syfer 2220Y1000472KCT
FlexiCap™ 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1000472KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y1000472KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm