2220Y1000273JCT
Mfr.Part #
2220Y1000273JCT
Description
CAP CER 0.027UF 100V C0G 2220
Capacitance :
0.027μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2220Y1000273JCT
Knowles Syfer 2220Y1000273JCT
FlexiCap™ 0.027μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1000273JCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2220Y1000273JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm