2220Y1000271GCT
Mfr.Part #
2220Y1000271GCT
Description
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Packaging :
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
270pF
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y1000271GCT
Knowles Syfer 2220Y1000271GCT
FlexiCap™ 270pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1000271GCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2220Y1000271GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm