2220Y1000150JCT
Mfr.Part #
2220Y1000150JCT
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
15pF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2220Y1000150JCT
Knowles Syfer 2220Y1000150JCT
FlexiCap™ 15pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1000150JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y1000150JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm