2220Y1000123JCT
Mfr.Part #
2220Y1000123JCT
Description
CAP CER 0.012UF 100V C0G 2220
Capacitance :
0.012µF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2220Y1000123JCT
Knowles Syfer 2220Y1000123JCT
FlexiCap™ 0.012μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y1000123JCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y1000123JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm