2220Y0630823KCT
Mfr.Part #
2220Y0630823KCT
Description
CAP CER 0.082UF 63V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.082µF
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y0630823KCT
Knowles Syfer 2220Y0630823KCT
FlexiCap™ 0.082μF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0630823KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y0630823KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm