2220Y0630471KCT
Mfr.Part #
2220Y0630471KCT
Description
CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 2220
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y0630471KCT
Knowles Syfer 2220Y0630471KCT
FlexiCap™ 470pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0630471KCT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2220Y0630471KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm