2220Y0630332JCT
Mfr.Part #
2220Y0630332JCT
Description
CAP CER 3300PF 63V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
63V
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y0630332JCT
Knowles Syfer 2220Y0630332JCT
FlexiCap™ 3300pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0630332JCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2220Y0630332JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm