2220Y0630273KXT
Mfr.Part #
2220Y0630273KXT
Description
CAP CER 0.027UF 63V X7R 2220
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.027μF
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
2220Y0630273KXT
Knowles Syfer 2220Y0630273KXT
FlexiCap™ 0.027μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0630273KXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y0630273KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm