2220Y0630183JFT
Mfr.Part #
2220Y0630183JFT
Description
CAP CER 0.018UF 63V C0G/NP0 2220
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.018μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
2220Y0630183JFT
Knowles Syfer 2220Y0630183JFT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±5% 0.018muF