2220Y0630183FCR
Mfr.Part #
2220Y0630183FCR
Description
CAP CER 0.018UF 63V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Capacitance :
0.018μF
Datasheets
2220Y0630183FCR
Knowles Syfer 2220Y0630183FCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 0.018muF