2220Y0630152KFR
Mfr.Part #
2220Y0630152KFR
Description
CAP CER 1500PF 63V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
1500pF
Datasheets
2220Y0630152KFR
Knowles Syfer 2220Y0630152KFR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 1500pF