2220Y0630124JCT
Mfr.Part #
2220Y0630124JCT
Description
CAP CER 0.12UF 63V C0G/NP0 2220
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.12μF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2220Y0630124JCT
Knowles Syfer 2220Y0630124JCT
FlexiCap™ 0.12μF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0630124JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y0630124JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm