2220Y0630123JCT
Mfr.Part #
2220Y0630123JCT
Description
CAP CER 0.012UF 63V C0G/NP0 2220
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.012µF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y0630123JCT
Knowles Syfer 2220Y0630123JCT
FlexiCap™ 0.012μF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0630123JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y0630123JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm