2220Y0630123FFT
Mfr.Part #
2220Y0630123FFT
Description
CAP CER 0.012UF 63V C0G/NP0 2220
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.012µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
63V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
2220Y0630123FFT
Knowles Syfer 2220Y0630123FFT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±1% 0.012muF