2220Y0630122KFT
Mfr.Part #
2220Y0630122KFT
Description
CAP CER 1200PF 63V C0G/NP0 2220
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
63V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y0630122KFT
Knowles Syfer 2220Y0630122KFT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 1200pF