2220Y0630121KFT
Mfr.Part #
2220Y0630121KFT
Description
CAP CER 120PF 63V C0G/NP0 2220
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220Y0630121KFT
Knowles Syfer 2220Y0630121KFT
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 120pF