2220Y0630104JCR
Mfr.Part #
2220Y0630104JCR
Description
CAP CER 0.1UF 63V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
0.1μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y0630104JCR
Knowles Syfer 2220Y0630104JCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 0.1muF