2220Y0630104GCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y0630104GCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 63V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.1μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
63V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Published :
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2220Y0630104GCR
Knowles Syfer 2220Y0630104GCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 0.1muF