2220Y0630103JDR
Mfr.Part #
2220Y0630103JDR
Description
CAP CER 10000PF 63V X7R 2220
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
10000pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
2220Y0630103JDR
Knowles Syfer 2220Y0630103JDR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 10000pF