2220Y0630102FCR
Mfr.Part #
2220Y0630102FCR
Description
CAP CER 1000PF 63V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±1%
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Published :
Voltage - Rated :
63V
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2220Y0630102FCR
Knowles Syfer 2220Y0630102FCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 1000pF