2220Y0630101GFR
Mfr.Part #
2220Y0630101GFR
Description
CAP CER 100PF 63V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Surface Mount, MLCC
Published :
Datasheets
2220Y0630101GFR
Knowles Syfer 2220Y0630101GFR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 100pF