2220Y0630101GCT
Mfr.Part #
2220Y0630101GCT
Description
CAP CER 100PF 63V C0G/NP0 2220
Capacitance :
100pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
2220Y0630101GCT
Knowles Syfer 2220Y0630101GCT
FlexiCap™ 100pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0630101GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y0630101GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm