2220Y0500820JFR
Mfr.Part #
2220Y0500820JFR
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 2220
Capacitance :
82pF
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
2220Y0500820JFR
Knowles Syfer 2220Y0500820JFR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±5% 82pF