2220Y0500683FCR
Mfr.Part #
2220Y0500683FCR
Description
CAP CER 0.068UF 50V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±1%
Capacitance :
0.068μF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Published :
Datasheets
2220Y0500683FCR
Knowles Syfer 2220Y0500683FCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 0.068muF