2220Y0500682JFR
Mfr.Part #
2220Y0500682JFR
Description
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 2220
Ceramic Capacitors
Failure Rate :
Lead Spacing :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
Base Product Number :
2220Y
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 (2.50mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Style :
Product Status :
Active
Features :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
6800 pF
Datasheets
2220Y0500682JFR
Knowles Syfer 2220Y0500682JFR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224L x 0.197W 5.70mm x 5.00mm C0G NP0 ±5% 6800pF