2220Y0500682FFR
Mfr.Part #
2220Y0500682FFR
Description
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
6800pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Published :
Datasheets
2220Y0500682FFR
Knowles Syfer 2220Y0500682FFR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±1% 6800pF