2220Y0500681JCT
Mfr.Part #
2220Y0500681JCT
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
680pF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y0500681JCT
Knowles Syfer 2220Y0500681JCT
FlexiCap™ 680pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0500681JCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220Y0500681JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm