2220Y0500680KFR
Mfr.Part #
2220Y0500680KFR
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
68pF
Datasheets
2220Y0500680KFR
Knowles Syfer 2220Y0500680KFR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 68pF