2220Y0500563KCR
Mfr.Part #
2220Y0500563KCR
Description
CAP CER 0.056UF 50V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.056μF
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination
Datasheets
2220Y0500563KCR
Knowles Syfer 2220Y0500563KCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±10% 0.056muF