2220Y0500562KFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220Y0500562KFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
5600pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220Y0500562KFR
Knowles Syfer 2220Y0500562KFR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 5600pF