2220Y0500471GCT
Mfr.Part #
2220Y0500471GCT
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
470pF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Datasheets
2220Y0500471GCT
Knowles Syfer 2220Y0500471GCT
FlexiCap™ 470pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0500471GCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220Y0500471GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm