2220Y0500390GCR
Mfr.Part #
2220Y0500390GCR
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 2220
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
39pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y0500390GCR
Knowles Syfer 2220Y0500390GCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 39pF