2220Y0500273MDR
Mfr.Part #
2220Y0500273MDR
Description
CAP CER 0.027UF 50V X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.027μF
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2220Y0500273MDR
Knowles Syfer 2220Y0500273MDR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 0.027muF