2220Y0500273GCT
Mfr.Part #
2220Y0500273GCT
Description
CAP CER 0.027UF 50V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.027μF
Applications :
Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y0500273GCT
Knowles Syfer 2220Y0500273GCT
FlexiCap™ 0.027μF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0500273GCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220Y0500273GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm