2220Y0500223GFR
Mfr.Part #
2220Y0500223GFR
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.022µF
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Datasheets
2220Y0500223GFR
Knowles Syfer 2220Y0500223GFR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 0.022muF