2220Y0500180GCR
Mfr.Part #
2220Y0500180GCR
Description
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 2220
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
18pF
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220Y0500180GCR
Knowles Syfer 2220Y0500180GCR
FlexiCap 2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 18pF