2220Y0500155MXT
Mfr.Part #
2220Y0500155MXT
Description
CAP CER 1.5UF 50V X7R 2220
Capacitance :
1.5μF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.165 4.20mm
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220Y0500155MXT
Knowles Syfer 2220Y0500155MXT
FlexiCap™ 1.5μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220Y0500155MXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220Y0500155MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm